יום שני, 29 ביולי 2013

בחירות לרשויות המקומיות - מאי גולן - סיעת העיר העברית - למען דרום תל אביב בחירות לעיריית תל אביב 2013May Golan Launches "Haeer Haivrit" Party to fight
for South Tel Aviv in the Tel Aviv Municipality Elections


הוצאת המסתננים הבלתי חוקיים מדרום ת"א
בשנים האחרונות נכנסו לשכונותינו מסתננים בלתי חוקיים ממדינות אריתריאה וסודן. אותם מסתננים העושים כל העולה על רוחם ללא כל עוררין; פותחים עסקים בלתי חוקיים, מאיימים על כל עובר ושווא ומשליטים פחד וטרור על ידי ביצוע פשעים קשים בתושבי אוכלוסיית דרום ת"א החיים בגטו מתמשך של אימה. המצב לא יכול להימשך ועיריית תל אביב בחסות ממשלת ישראל צריכה לקחת אחריות על הנעשה ולהוציא את אותם מסתננים בלתי חוקיים אל מחוץ לדרום תל אביב לאלתר – עד יוסדר מעמדם.

צער בעלי חיים בדרום ת"א
זה שנים שמתרחשת התעללות בבעלי חיים שונים על ידי אוכלוסיית הזרים והמסתננים בשכונות דרום תל אביב. שחיטה בלתי חוקית של חיות כגון: פרות, כבשים, עיזים, ברווזים, טווסים ועוד; כל זה בתוך בנייני מגורים, חצרות וגינות. אנחנו אומרים – לא עוד! לבעלי החיים יש זכויות, ואכזריות כזאת לא יכולה להמשיך! אנו דורשים לאסור שחיטה בלתי חוקית, ולהוסיף פיקוח מחמיר על ההתעללות המתמשכת גם בחיות עזובות המהלכות ברחובות על ידי אוכלוסיית הזרים בעיר.

זכויות נשים בדרום תל אביב
זה כבר שנים רבות שנשים מוחלשות בדרום ת"א – מוצאות את עצמן מוקד להתעללות מינית, פיזית ונפשית על ידי כל מי שרק רוצה לשלח את ידו האכזרית בהן. יצאניות, נרקומניות, ונשים חסרות בית מוצאות את עצמן חיות תחת התעללות קשה ואכזרית מצד אוכלוסיית המסתננים בדרום ת"א, על ידי עבריינים, סרסורים וסוחרי סמים – וכל זה ללא עזרה מאף גורם אכיפה – שכן הן שקופות וחסרי ערך אל מול החברה הישראלית. כמו כן, מוצאות את עצמן נשות הקהילה הפיליפינית והנפאלית בפחד אטומי להרים את ראשן כשהן הולכות ברחוב – מפאת הסכנה הטמונה בכך והסכנה הגדולה יותר של להתלונן אחרי התקיפה. המצב המחפיר הזה של התעלמות גורפת מזכויות בסיסיות של נשים בדרום תל אביב לא יכול להמשיך באין מפריע אל מול ההפקרות הפושעת של כל גורמי האכיפה השונים.

תשתיות מוזנחות
דרום תל אביב היא אחת מהערים עם התשתיות המוזנחות ביותר בתל אביב ומדינת ישראל בכלל. הטינופת עולה גדותיה, המדרכות לא ראויות להליכה ובחלק מהרחובות אין אפילו גבול מבין המדרכות והכבישים – מה שמהווה סכנה ממשית לאזרחים ההולכים על המדרכה – שחשופים לפגיעה. בנוסף לסכנה הזאת, נמצאת סכנת מיכלי הגז הנמצאים בכל מקום ופינה אפשרית ומחוברים בצורה בלתי חוקית בעליל על ידי תושבים בלתי חוקיים – שעליהם החוקים לא חלים.

איכות הסביבה
לא מזמן הוכרז על ידי משרד הבריאות מצב חירום של שחפת ואיידס בדרום תל אביב. גם להלך ולנשום את האוויר בדרום תל אביב נהפך לסכנה אמיתית. ומי לוקח אחריות על כך?
וגם למי שמנשאר בביתו – לא יוכל לשבת בלי להרגיש את ליבו פועם בחוזקה מהרעש מחריש האוזניים שנשמע מכל מועדון בלתי חוקי שנמצא בדרום תל אביב ולא נאכף על ידי עיריית תל אביב ומשרד איכות הסביבה. לא נמשיך לקבל את המצב הבלתי נתפס הזה שלא היה מתקבל בשום מקום אחר במדינת ישראל.

חינוך וחיי חברה
כיום בדרום תל אביב אין חיי חברה ומסגרות לא להורים ולא לילדיהם - אזרחי מדינת ישראל. ההורים, שלא יכולים אפילו לשבת בגינה הציבורית מפאת הפחד והזוהמה, לא מעזים לחלום על סוג של מרכז קהילתי שלא נוצר אך ורק לקשישים. בנוסף לכך ילדיהם, שלא מספיק שלא מקבלים את מיטב תשומת הלב מהמורים שלהם שנאלצים ללמד אותם בכמה וכמה שפות שונות, צריכים למהר חזרה לביתם כי אין שום מסגרת עירונית שתכיל אותם לא אחרי הלימודים, ובטח שלא בחופש הגדול. לעומת ילדי המסתננים שמקבלים אפשרויות רבות למסגרות ללא תשלום.
חוסר הצדק והשוויון האלו לא יכולים להמשיך ולהתקיים כלפי אזרחי מדינת ישראל שלא יכולים להרשות לעצמם את המותרות של מסגרות פרטיות, אך מאידך הם גם לא מסתננים בלתי חוקיים.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה